Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


11.05.2018
19:00
Studio Słodownia +3

Bilety na wieczór w cenie 20/15 zł lub karnety na oba wieczory w cenie 30/20 zł dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na portalu: ebilet

Karolina Kraczkowska Sci-fi ceremonials PREMIERA SOLO PROJEKT PLUS 2018

spp 2018

choreografia i wykonanie:
Karolina Kraczkowska

opracowanie muzyczne:
Sasha Zakrevska (Polychain)
na podstawie oryginalnej ścieżki dźwiękowej Vangelisa do filmu „Łowca androidów”

realizacja techniczna i światła:
Łukasz Kędzierski

opieka artystyczna:
Peter Player

produkcja:
Art Stations Foundation
by Grażyna Kulczyk
w ramach
Solo Projekt Plus 2018

premiera:
11.05.2018,
Studio Słodownia +3,
Stary Browar,
Poznań

grafika:
Dorota Janecka
na podstawie zdjęć z filmu „Łowca androidów”

zdjęcie:
Katarzyna Szugajew

Karolina Kraczkowska Sci fi ceremonials Dorota Janecka na podstawie zdjec z filmu owca androidow sm

„Łowca Androidów” to dystopijna wizja przyszłości podszyta filozoficznymi zagadnieniami na temat rzeczywistości i zależności. W świecie zaawansowanej technologii, kto i co może być uznane za istotę ludzką? Replikanci stają się dla ludzi punktem odniesienia. W jaki sposób człowiek konstruuje poczucie tożsamości? Czy może on polegać na własnej percepcji? Skąd może mieć pewność kim naprawdę jest? Co jeśli to on sam okaże się największym złudzeniem? Spektakl bada zależność pomiędzy organicznym i nieorganicznym, umysłem i ciałem, początkiem, trwaniem, wygaśnięciem, wyborem – efektem głębokiego i autentycznego pragnienia – a wyuczonym, zaprogramowanym schematem. Czy istnieje jedna koncepcja ludzkości, czy jednak bycie istotą ludzką to ciągła praca w procesie?

Karolina Kraczkowska Katarzyna Szugajew sm

Karolina Kraczkowska – absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Dance in Performance w Laban Centre. Członkini Polskiego Teatru Tańca w latach 2004-2007. Współpracowała m.in. z Jasmin Vardimon, Fin Walker, Michaelem Keegan-Dolanem, Kirstine Kyhl Andersen, Christophem Winklerem, Riccardo Buscarinim, Leilą Mcmillan, Janiną Rajakangas, Benem Riepe, Mårtenem Spångbergiem, Tino Sehgalem, Ulą Sickle, Magdaleną Ptasznik, Alexem Baczyńskim-Jenkins, Renatą Piotrowską-Auffret, Ramoną Nagabczyńską, Marysią Stokłosą i Anną Karasińską. Stypendystka programu danceWEB 2016. Rezydentka Chez Bushwick na Brooklynie. Członkini kolektywu Centrum w Ruchu w Warszawie. Swoje zainteresowania artystyczne realizuje pogłębiając praktykę ruchową i choreograficzną. Bada obszary performatyki, transformacji ciała i zabawy z własną tożsamością.