Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


24.03.2018
11:00
Studio Słodownia +3

Wejściówki w cenie 15,00zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

Hanna Bylka-Kanecka PIANKOWO WARSZTATY SBNT DLA DZIECI ROZTAŃCZONE RODZINY

Warsztat Piankowo odbędzie się sobotę 24 marca o godzinie 11:00.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 1,5 do 3 lat. Zarówno dorosłych jak i dzieci prosimy o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń studio uczestnicy wchodzą bez butów.

Ilość miejsc jest ograniczona - zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów.

Czas trwania warsztatu
ok. 1h 15min

Zdjęcia (od góry):
© Jakub Wittchen dla ASF
© Marta Ankiersztejn dla IMiT
© HaWa dla Teatralna Karyzela

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Poznania

Jakub Wittchen dla ASFbyGK DoOKOA H.Kanecka A. Boek Muszyska IMG 2209

- Czasami sobie myślę - powiedziała Karusia - że może jest jakieś inne miejsce.
Piaskowy Wilk, choć przed chwilą prawie już zasnął, otworzył prawe oko. [...]
- Jak to inne? zapytał.
- Na przykład wszystko jest jakby z pianki - wyjaśniła Karusia. - Dokładnie wszystko: słoty i krzesła, i ziemia, i każdy najmniejszy kamyk...
I wyobraziła sobie, jak niesamowicie miękkie byłoby to piankowe miejsce. Można by bez końca przewracać się i nigdy nie nabić sobie guza. Odbijać się od wszystkiego jak piłka.(Asa Lind, ze zbioru Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły)

Maria Ankiersztejn dla IMiT DOOKOA H.BylkaKanecka A.BoekMuszynska

Twórczynie spektaklu interaktywnego DOoKOŁA zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 1,5-3 lat (włącznie) na warsztaty ruchowe. Czas w studio spędzimy na turlaniu, rodzinnych przytulasach, bieganiu, odkrywaniu i wspólnym budowaniu świata z pianek, z których powstała scenografia spektaklu. Warsztaty będą okazją do pogłębiania więzi miedzy opiekunami a dziećmi, złączonych we wspólnej niecodziennej aktywności, angażującej wyobraźnię i ruch. Swobodna eksploracja przestrzeni i obiektów przez małe uczestniczki i uczestników będzie dla nas pretekstem do wspólnego działania i tworzenia.

HaWa dla Teatralna Karuzel DOOKOA H.BylkaKanecka A.BoekMuszynska

Hanna Bylka-Kanecka - teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i 2017 oraz stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie. Związana z poznańską Grupą Samoczytającą (fundacja Sens Ruchu). Choreografka (wraz z Aleksandrą Bożek-Muszyńską) i pomysłodawczyni spektaklu interaktywnego dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5 – 3 lata „DOoKOŁA”, powstałego pod opieką artystyczną Daliji Acin Thelander. Spektakl w roku 2017 prezentowany był kilkanaście razy, między innymi w ramach warszawskiej Sceny Tańca Studio oraz na ogólnopolskich festiwalach takich jak Malta Festiwal, Sztuka Szuka Malucha, Teatralna Karuzela. W pracy magisterskiej analizowała status obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Jej aktualne badania dotyczą obecności zwierząt w kontekście sceny tańca. Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Oprócz uczestnictwa w licznych warsztatach, w 2016 roku ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum, organizowanym przez warszawskie Centrum w Ruchu (prowadzące: Renata Piotrowska, Magdalena Ptasznik, Maria Stokłosa). Uczestniczyła również w trzymiesięcznym intensywnym kursie performansu fizycznego SMASH#9 (2017) w Berlinie, gdzie miała okazję uczyć się miedzy innymi od Marii F. Scaroni, Anny Nowickiej, Alessia Castellacci, Jareda Gradingera, Diego Agullo.

Logo STB 2018     NOWE taniecPOLSKA logo www    

  logo czasdzieci jpg   logo miasto dzieciqlturka znak podpis RGB