Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.08.2018
11:00
Park Dąbrowskiego / Stary Browar

Wejściówki w cenie 15,00zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

Dana Chmielewska Nudy na pudy? WARSZTATY SBNT DLA DZIECI ROZTAŃCZONE RODZINY
18 sierpnia 2018 o 11:00
Dana Chmielewska poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 
od lat 6 do lat 8 wraz z opiekunami.

Warsztaty odbywać się będą w Parku Dąbrowskiego przy poznańskim Starym Browarze (w razie niepogody w budynku Słodowni na pierwszym piętrze).
Zbiórka uczestników przed wejściem do Studio Słodownia +3.

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i i obuwia na zmianę (jeśli tańczyć będziemy w budynku). 

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail:
m.maciejewski@art
stationsfoundation5050.com

Zdjęcia © Jakub Wittchen dla Starego Browaru

 

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Poznania 

IMG 0077 Jakub Wittchen dla Stary Browar 600x400

Gryzdanie, bleblanie, myślenie o niebieskich migdałach, szukanie dziur w serze - to zabijacze nudy, bezproduktywne czynności, które jednak, bardzo często stają się początkiem niesamowitej przygody.
A gdzie mieszka nuda? Czy rośnie jak drzewo czy raczej powiększa się jak balon? Spada na nas czy raczej się w nią wdeptuje? Gdzie nudę czuć najbardziej?
Warsztat da czas, by nudę poznać, oswoić i wytrenować. Da przestrzeń również na chaos i bałagan - które są potrzebne, by mogło powstać z nich coś nowego. Będziemy wędrować między tymi stanami i obserwować nasze wrażenia. Będziemy podróżować między światem wyobraźni i światem rzeczywistym, biorąc z każdego z nich to, co nam przydatne i dowiadując się, że jeden nie może istnieć bez drugiego.
Podążając za naturalną umiejętnością dzieci do tworzenia światów, znaczeń, sytuacji w czasie rzeczywistym, będziemy przenosić strategie używane przez nie w zabawie i starać się przenieść je na wymiar tańca i ruchu. I tak, w tańcu, będziemy tworzyć "coś" z "niczego", "gryzdać" ruchem, "bleblać" całym ciałem, łączyć kropki i tworzyć z nich niesamowite ruchowe kształty i krajobrazy, które staną się, być może, kanwą dla najwspanialszych opowieści. W najprostszych słowach - zajmiemy się wrażeniami, odczuciami i opowiadaniem historii.

IMG 8203 Jakub Wittchen dla Stary Browar 600x400

Dana Chmielewska tancerka, performerka, animatorka kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierunku Taniec (Dance And Body Studies) w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Ukończyła Roczny Kurs Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca oraz Miasta Gdańska w zakresie kultury. Realizuje projekty performatywne, choreografuje, bierze udział w projektach interdyscyplinarnych. Uczy jogi dla dzieci oraz rozwija własną praktykę pedagogiczną w projekcie "Dance Your A** Off".
Wybrane projekty: "Wychylenie" - debiut choregoraficzny, wraz z Anielą Kokoszą, (2017) "Pożywka dla wyobraźni" - performance site-specific w ramach wystawy Maji Bekan "23 Zgromadzenia", CSW Zamek Ujazdowski (2017), "It's Another Kind of Skin" - performance  aut. Simone Basani i Alice Ciresola, prezentowany w PGS w Sopocie i ZK/U w Berlinie (2017); Poly&Ester - super duo performerskie, występy m.in. Festiwal Streetwaves (Gdańsk), Festiwal Malta (Poznań). Jako nauczycielka: "Dolne w ruch" - międzypokoleniowe warsztaty ruchowe, Kolonia Artystów (Gdańsk), "Dance Your A** Off" (AGNI Spirit Festival, Hiszpania).

Logo STB 2018     NOWE taniecPOLSKA logo www    

  logo czasdzieci jpg   logo miasto dzieciqlturka znak podpis RGB