Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


21.10.2017 - 22.10.2017
Studio Słodownia +3
Piotr Zgorzelski No to BĘC - warsztaty polskich tańców tradycyjnych WARSZTAT

Warszaty odbędą się w
Studio Słodownia +3

21 - 22 października 2017
godz. 12.00 - 16.00 (sobota)
godz. 11.00 - 15.00 (niedziela)

prowadzący:
Piotr Zgorzelski

warsztaty dla:
początkujących i średnio zaawansowanych

koszt:
70 zł od osoby 

zgłoszenia:
warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) i wniesienie opłaty 50 % lub całej kwoty w formie przelewu do piątku 20 października.

zgłoszenia i kontakt:
ojciec.pio4@gmail.com

goats

Piotr Zgorzelski zaprasza na intensywne warsztaty polskich tańców tradycyjnych:

Celem naszego spotkania będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym zasad tańca w metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym (rytmy polkowe), a także elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym (przynajmniej w dwóch kierunkach), improwizowanie oraz używanie różnego rodzaju ozdobników. Uczestnicy nauczą się tańczyć mazurki i polki.

Przy okazji zajęcia pomogą, przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem.

Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie tanecznej, a także koordynacji przestrzennej zwłaszcza tak ważnej podczas szybkiego wirowania.

Podczas warsztatów zobaczycie, że świat polskiej tradycji tanecznej, dawnych muzykantów, granych przez nich tańców jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa i współuczestnictwa. Zobaczycie że polskie tańce mają wszelkie podstawy do tego by być atrakcją i miłą rozrywką, podczas wspólnych zabaw czy spotkań towarzyskich.

Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średniozaawansowanych, którzy pragną nauczyć się tańczyć mazurki i polki „po wiejsku”, czyli po prostu naturalnie. Są one także dla tych wszystkich, którzy chcą po prostu spotkać się z innymi, zaprzyjaźnić się i miło spędzić czas wolny. Warsztaty można też potraktować jak zajęcia aerobiku, dzięki którym można pozbyć się zbędnych kalorii. Wszyscy mogą liczyć na miłą atmosferę i dobrą zabawę, po której lepsze samopoczucie, wspaniałe sny i humor na cały tydzień gwarantowane.

Wskazówki praktyczne
Przyda się wam strój wygodny choć nie koniecznie sportowy dziewczyny mogą wziąć ze sobą wirujące spódnice lub sukienki. Warto mieć ze sobą na zmianę drugi podkoszulek i dezodorant, gdyż czasami pot leje się strumieniami. Jako że studio Słodownia +3 w Starym Browarze jest przeznaczone bardziej do Tańca współczesnego zatem wyjątkowo będziemy tańczyli na bosaka lub w skarpetkach. 

Będziemy korzystali z repertuaru tanecznego z takich regionów jak: Mazowsze, Kurpie, Kujawy, Radomskie, Małopolska, Wielkopolska Suwalszczyzna i Podkarpacie. Będą one dobrym przygotowaniem do wszystkich tegorocznych jesienno-zimowych imprez i zabaw, organizowanych coraz liczniej w całej Polsce.

W przerwach zobaczycie ciekawe materiały wideo.