Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


19.08.2017
11:00
Studio Słodownia +3

Bilety w cenie 15zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

Agata Maszkiewicz LABORATORIUM RUCHU WARSZTATY SBNT DLA DZIECI ROZTAŃCZONE RODZINY

19 sierpnia 2017 o godzinie 11:00 Agata Maszkiewicz poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 5
wraz z opiekunami.
Warsztaty odbywać się będą na pierwszym piętrze Słodowni w poznańskim Starym Browarze.

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail

SBNT dla dzieci Korina Kordova fot. Jakub Wittchen

Czy przestrzeń wydaje dźwięki? Ilu potrzeba rodziców by wypełnić krzykiem pokój? Ile dzieci zmieści się między podłogą a sufitem? Czy można zniknąć w pustej przestrzeni?

Jeżeli chcesz poszukać na te pytania odpowiedzi, przyjdź do Laboratorium Ruchu. Naszym polem eksploracji będzie otaczająca nas przestrzeń, a narzędziem badań staną się nasze małe i duże ciała. Będziemy słuchać, wąchać, obserwować, mierzyć i dotykać. Wprawiając nasze ciała w ruch, a przede wszystkim bawiąc się, spróbujemy odkryć otaczający nas świat na nowo.

Agata Maszkiewicz – urodzona w Warszawie choreografka i performerka. Pracuje głównie w Austrii i we Francji ale także w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation (program Stary Browar Nowy Taniec). W 2009 ukończyła studia taneczne w Institute of Dance Arts w Anton Bruckner Privatuniversitaet w Linz. Jest stypendystką programu Dance Web 2006. W 2007 kontynuowała edukację w Centrum Choreograficznym w Montpellier jako uczestniczka programu ex.er.ce. pod kierownictwem Xaviera le Roy’a.
Współpracuje z innymi artystami – m.in. z kolektywem Superamas (You Dream, Big 3 , Casino), Ivaną Müller (60 minutes of opportunism), Alix Eynaudi (Komposition, The Visitants, long long short long short) i Anne Juren (Komposition).Niektóre z tych prac można było obejrzeć również w Polsce – Big 3 podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, czy Komposition (Stary Browar Nowy taniec na Malcie, Poznań 2011).
Artystka tworzy również własne spektakle – do tej pory m.in. Snowflakes (premiera 2008, Sommerszene w Salzburgu), solowa Polska (2009) i Don Kiewicz i Sanczo Waniec (2011) – dwie ostatnie miały premiery w Brut Theater w Wiedniu. Krajowa premiera pierszej solowej pracy artystki, Polski, odbyła się w poznańskim Starym Browarze (2009), spektakl był również prezentowany na wielu polskich festiwalach i przeglądach (m.in. Warszawska Scena Tańca 2012; Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, 2014; X Mandala Performance Festival 2014).
Jesienią 2013 roku zrealizowała swoją najnowsza pracę, duet Pojedynek z udziałem Agnieszki Dmochowskiej-Sławiec i Karen Lambæk. Obecnie spektakl ma nowa obsadę – występuje w nim sama choreografka wspólnie z Anouk Gonzalez.
W swoich pracach wykorzystuje choreografię jako podstawowy środek dramaturgiczny. Interesuje ją taniec w szerokim znaczeniu, rozumiany jako mniej lub bardziej zorganizowany ruch, niekoniecznie ludzkich ciał. Punktem odniesienia jest dla niej otaczająca rzeczywistość społeczna, którą stara się przekształcać na scenie – czasem w sposób poetycki, innym razem humorystyczny.
Prace artystki były pokazywane w Polsce, Austrii, Belgii, Francji, w Izraelu, na Wegrzech, w Niemczech oraz Czechach.

logo czasdzieci jpg   taniecPOLSKA logo z haslem   qlturka znak podpis RGB 

  Iks logo    logo miasto dzieci