Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


21.07.2018
11:00
Studio Słodownia +3

Tickets price: 15,00zł (per one child with an adult) available at Old Brewery info points and online at ebilet.pl

Krystyna LAMA Szydłowska Dialogue through movement DANCING FAMILIES - Old Brewery New Dance for Children workshops
21 lipca 2018 o godzinie 11:00 Krystyna Lama Szydłowska poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 8 wraz z opiekunami.

Warsztaty odbywać się będą w Studio Słodownia +3 w poznańskim Starym Browarze. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. 

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail:
m.maciejewski@art
stationsfoundation5050.com

Zdjęcia © Jakub Wittchen

 

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Poznania

We are sorry! English version is currently unavailable.

IMG 2998

Celem warsztatu jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?

Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 6 do 8 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

Krystyna LAMA Szydowska photo Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation

Krystyna Lama Szydłowska absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia).W latach 1997–2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu „Fouette” w Poznaniu, a od 2009 - 2012 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała między innymi z Isabelle Shad przy spektaklu “Collective Jumps”, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi “Up side down”, Janem Komasą i Mikołajem MIkołajczykiem “Ksenofonia. Symfonia dla Innego.” oraz z Januszem Orlikiem, Witoldem Jurewiczem, Teatrem Fuzja i wieloma innymi. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (m.in. Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier). Tworzy własne choreografie ("How to grow", "Rytm przestrzeni"); działa na pograniczu dyscyplin ("Długi stół - posiłek performatywny" przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołała do życia Fundację KINESTREFA by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą. W 2015 stworzyły pierwszy spektakl "Banalnie łatwy trik" i chwilę później "Syrenadę". Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju i techniki. Łączy taniec z wszystkim innym co tylko możliwe, by znaleźć nowe drogi i rozwiązania. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim prawdy i jego autentyczności. Z uczniami stara się pracować nad poszerzeniem świadomości ciała poprzez zwiększenie jego kreatywności.

Logo STB 2018     NOWE taniecPOLSKA logo www    

  logo czasdzieci jpg   logo miasto dzieciqlturka znak podpis RGB