Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


20.06.2015
18:00
Studio Słodownia +3

bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

HODWORKS DAWN STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

wykonanie
Emese Cuhorka, Júlia Hadi, Csaba Molnár, Marcio Canabarro

muzyka na żywo
Zoltán Mizsei

konsultacje muzyczne
Zsolt Sőrés Ahad

konsultacje
Ármin Szabó-Székely, Zsolt Sőrés, Marco Torrice

światła
Kata Dézsi

choreografia
Hód Adrienn

koprodukcja
Trafó – House of Contemporary Arts

zdjęcia © KNI

czas trwania 60 min

przy wsparciu  Ministry of Human Resources (H), National Cultural Fund (H),New Performing Arts Foundation (H), OFF Foundation (H),SÍN Cultural Center (H), Workshop Foundation (H), Départs (EU), programu Kreatywna Europa

Hodworks Dawn KNI 3

W centrum spektaklu Dawn (Świt) węgierskiego zespołu Hodworks znajduje się nagie ciało. Rozpościera się ono przed nami niczym krajobraz szkicowany zarysem mięśni , fałdowaniem skóry , zaróżowiony mięsistą strukturą. Doświadczamy tu ciała w jego anatomiczno-mechanicznej i, okrytej dziś często tabu, zwierzęcej naturze podkreślanej przez intensywnie fizyczny materiał ruchowy rozwijany w niekończących się interakcjach i repetycjach. Wymagający od wykonawców ogromnego poziomu świadomości, siły i wrażliwości performans ubiera czwórkę tancerzy w nagość wolną od zahamowań, wstydu i niepewności czyniąc zeń radyklaną próbę poszukiwania ciała uwolnionego z wszelkich uprzedzeń.

Hodworks Dawn KNI 4

Zespół Hodworks został powołany do życia w 2007 roku przez Adrienn Hód, jedną z najbardziej obecnie rozpoznawalnych węgierskich choreografek znanej ze swego radykalnego podejścia do studiów nad ciałem, przestrzenią, eksperymentalną muzyką i ich wzajemnymi relacjami. W trakcie zawodowej tanecznej edukacji w Budapest Dance Academy Adrienn poznała wiele tanecznych i teatralnych technik, które teraz pozwalają jej na skupienie się na dekonstrukcji i rekonstrukcji uznawanego powszechnie za „poprawny” ruchu tancerzy. W swojej pracy opiera się na improwizacji, a jej głównym zainteresowaniem jest ludzkie ciało wyjęte z kulturowego kontekstu, umieszczone najczęściej w minimalistycznej pustej przestrzeni. „Dawn” został uznany w 2013 roku za najlepszą taneczną produkcję na Węgrzech (nagroda Rudolfa Labana), a w 2014 roku znalazł się w dwudziestce najciekawszych spektakli rekomendowanych przez sieć Aerowaves.

aero 20 pl